„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?…

Warsztaty

Warsztaty 

Odkrywaj z nami świat pełen możliwości. Rozwijaj swoje pasje i nowe talenty.

W naszej pracowni artystycznej uwielbiamy wspólnie tworzyć małe dzieła sztuki. Wykorzystujemy do tego celu przeróżne techniki. Lubiących lepić w glinie zapraszamy na warsztaty ceramiczne, jeśli ktoś pragnie w przyszłości zostać artystą – niech zgłębia z nami tajniki malarstwa i rysunku, natomiast tym z zacięciem krawieckim proponujemy zajęcia z kroju i szycia. Można również wykonać własną biżuterię, torbę z filcu lub patchworkowy koc, a później sprawić radość najbliższym, obdarowując ich swoim własnoręcznie wykonanym dziełem. Na zajęciach teatralno-tanecznych pomagamy przekroczyć granice wstydu, a poprzez zabawę oraz kontakt z drugim człowiekiem poznawać lepiej siebie i otwierać się na działanie w grupie

Szycie ręczne z filcu – brelok

Uczestnicy warsztatów z tkaniny filcowej uszyją kolorowego zwierzaka, którego będzie można doczepić do breloka.

Szycie ręczne i haftowanie – zawieszka

Uczestnicy warsztatów z tkaniny filcowej uszyją zawieszkę w kształcie serca. Wykonają ażurową aplikację a całość ozdobią kolorową muliną, koralikami i cekinami. Serduszko może pełnić funkcje dekoracyjnej zawieszki lub większej poduszki na szpilki.

Szydełkowanie – okrągły dywanik

Uczestnicy warsztatów wykonają okrągły dywanik z bawełny recyklingowej typu T-shirt Yarn.

Tkanie – łapacz snów

Uczestnicy warsztatów przy użyciu kolorowych sznurków, koralików i piór wykonają dekorację etniczną – łapacz snów.

Wymarzona biżuteria

Uczestnicy warsztatów przy użyciu kolorowych koralików, zawieszek, rzemyków wykonają kolczyki oraz bransoletkę.

Warsztaty rysunku, rzeźby i malarstwa

Kontakt ze sztuką sprawia, że szybciej zapamiętujemy, lepiej kojarzymy, kreatywniej myślimy i czujemy się szczęśliwsi.

W programie m.in.:

Spotkanie ze sztuką antyczną, połączone z prezentacją oryginalnych zbiorów archeologicznych.
Po takim wstępie dzieci/uczestnicy wykonają swoje własne, małe dzieło sztuki np. glinianą figurkę inspirowaną antycznymi rzeźbami, misę, wazę albo garnek. Wszystko w rękach wyobraźni!

Spotkanie ze sztuką średniowieczną. Po teoretycznym wstępie i przybliżeniu sztuki tego okresu zbudujemy makietę katedry romańskiej lub gotyckiej – w zależności od upodobań stylowych.

Spotkanie ze sztuką nowożytną. Po teoretycznym wstępie i opowieści na temat wybranych dzieł, namalujemy własną wersję Mona Lizy, holenderską martwą naturę lub romantyczny pejzaż. Inspiracji do wyboru, do koloru!

Spotkania ze sztuką nowoczesną to nie lada wyzwanie!
Po wstępnym omówieniu kilku aspektów tej sztuki spróbujemy wykonać collage oraz zrobić graficzną odbitkę portretu znanej osoby.

Wszystkie podstawowe materiały w cenie kursu.

Liczba osób w grupie min. 6, max. 8

WARSZTATY CERAMICZNE

Uczestnicząc w naszych warsztatach, już po krótkim czasie zostają prawdziwymi ekspertami w dziedzinie garncarstwa. Wzmaga to poczucie własnej wartości i pozwala uwierzyć we własne siły.

 W programie m.in.:

Podczas zajęć uczestnicy poznają różne rodzaje gliny, jej właściwości, uczą się technik zdobienia i lepienia.

Proces ceramiczny wymaga dwukrotnego wypału w profesjonalnym piecu ceramicznym w pracowni w temperaturze nawet 1250 stopni.

Uczestnicy lepią prace, które są wstępnie wypalane a następnie szkliwione i powtórnie wypalane.

Dzięki takiemu systemowi prace są trwałe, kolorowe i estetyczne. Dodatkowo dzieci uczą się cierpliwości. Dodatkowo uczestnicy „szlifują” swój charakter.

Wszystkie podstawowe materiały w cenie kursu.

Liczba osób w grupie min. 6, max. 8

WARSZTATY KROJU I SZYCIA

Zapraszamy na zajęcia wszystkich, którzy marzą o rozpoczęciu przygody z szyciem.

Na zajęciach dużo nauki połączonej z dobrą zabawą!

W programie m.in.:

Podczas zajęć dzieci zapoznają się z działaniem maszyny do szycia, wykonają podstawowe ściegi ręczne oraz wyczarują maszynowe szwy użytkowe i ozdobne. Uszyją torebkę lub torbę według własnego projektu, a także spódnicę na gumce lub spódnicę tiulową.

Wszystkie podstawowe materiały w cenie kursu.

Liczba osób w grupie min. 6, max. 8

WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA

Robótki ręczne to tradycyjne, ale jednocześnie bardzo nowoczesne rękodzieło. Na szydełku można wydziergać modną sukienkę, stworzyć kwadraty (granny square) i zszyć z nich kapę lub wykonać dywaniki czy pufy z materiałów recyklingowych – przy okazji świetnie się bawiąc!

 W programie m.in.:

Podczas zajęć nauczymy się podstaw szydełkowania, poznamy sposoby wykonywania kwadratów „granny”, a także łączenia ich w większą całość. Wykonamy również ozdobny kwiatek.

Wszystkie podstawowe materiały w cenie kursu.

Liczba osób w grupie min. 6, max. 8

WARSZTATY WYROBU BIŻUTERII

Łączenie ze sobą tysięcy drobnych koralików w finezyjne sploty daje nieograniczone pole do szukania inspiracji w otaczającym nas świecie. Jest sposobem na rozbudzenie nieograniczonej wyobraźni!

 PROGRAM ZAJĘĆ:

Podczas zajęć poznamy proste techniki wykonywania biżuterii. Będziemy wykorzystywać sznurki, rzemyki, zawieszki, wstążki, korale, druciki, kamienie i wiele innych przydatnych skarbów. Zaprojektujemy i własnoręcznie wykonamy kolczyki, bransoletkę, broszkę oraz naszyjnik. I na koniec niespodzianka – każdy wymyśli i stworzy osobisty łapacz snów, który od wielu lat inspiruje i zachwyca ludzi swoją symboliką oraz pięknem.

Wszystkie podstawowe materiały w cenie kursu.

Liczba osób w grupie min. 6, max. 8

WARSZTATY WYROBÓW FILCOWYCH

Filc to niezwykle przyjemne tworzywo. Można z niego wyczarować piękne rzeczy codziennego użytku, ale również wielobarwne ozdoby i biżuterię.

 PROGRAM ZAJĘĆ:

Podczas zajęć dzieci poznają tajniki filcowania na sucho i mokro. Dzięki tym metodom wykonają ozdoby na własnoręcznie uszytej rękawicy kuchennej oraz torbie. Dużo przyjemności sprawi z pewnością zaprojektowanie i zrobienie kolczyków oraz broszki. Wykorzystane przy tym zostaną filcowe elementy, których możliwości formowania są nieograniczone!

Wszystkie podstawowe

materiały w cenie kursu.

Liczba osób w grupie min. 6, max. 8

WARSZTATY TEATRALNO-TANECZNE

Zapraszamy na warsztaty teatralno-taneczne, dzięki którym dzieci/uczestnicy wyzwolą drzemiącą w nich energię. Poprzez zabawę i kontakt z drugim człowiekiem dzieci/uczestnicy poznają lepiej siebie i otwierają się na działanie w grupie. Dzięki ćwiczeniom wzmocnią głos i nie będą się bać występować przed publicznością. Przyjdź i przekonaj się sam!

 W programie m.in.:

– działanie na impulsach – ćwiczenie na świadomość ciała
– dziwne dźwięki, przełamanie śmieszności
– improwizacja taneczna, zamknij oczy i działaj
– narracja, bajka improwizowana
– przełamywanie bariery spojrzeń i kontaktu
– zmiany poziomów i temp
– głos ma siłę – gimnastyka buzi i języka
– taniec frywolny, co w nas drzemie.
Na koniec niespodzianka – przygotowanie krótkiego wspólnego przedstawienia – wspólnie wymyślone, wspólnie zagrane.

Liczba osób w grupie min. 6, max. 8

Podsumowanie